--Kezdőlap: hírek, cikkek...
--Kezdőlap: hírek, cikkek... : Súlyos vereség a Fehérvár ellen

Súlyos vereség a Fehérvár ellen

mtkhungaria.hu  2009.04.19. 18:47

Hazai pályán szenvedett vereséget a Fehérvártól csapatunk. A mieink a Soproni Liga 23. fordulójának nyitó meccsén 4-0-ra kapott ki Vujovic mesterhármasával és Szakály góljával. A második félidő nagy részében emberhátrányban játszott együttesünk.

A sérülések miatt kényszerű összeállításban lépett pályára csapatunk. A friss sérültek helyén Mladen Lambulics helyett Szekeres Adrián lépett pályára, Kanta József szerepkörét pedig Pátkai Máté töltötte be.

Az első percek tapogatózása után Végh Zoltánnak akadt először dolga, Nagy Dániel lövését kellett védenie. A 20. percben Pátaki lőtt távolról kevéssel a kapu mellé, majd Melczer szabadrúgása hordozott magában veszélyt: a próbálkozás alig szállt a felső kapufa fölé.

A 27. percben a meccs addigi legnagyobb helyzete alakult ki: Hidvégi beívelését Pátkaitól került az érkező Lencse elé, támadónk nyolc méterről fölébombázott. Sajnos a félidő hajrájában a fehérváriak jutottak vezetéshez. Szakály a bal oldalon cselezte magát befelé, majd kapura tekert, Végh csak beleütni tudott a labdába, menteni igyekvő védőnk pedig már csak a gólvonal mögül tudták kikotorni a játékszert. A találat után Pintér Ádám reklamálásért kapott sárga lapot. A félidőben egygólos vendégvezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. (0-1)

A 49. percben Vujovic lövése zúgott el a kapu előtt. Garami József támadóposzton frissítette a csapatot: Melczer Vilmost a hosszú sérülés után visszatért Urbán Gábor váltotta egy szöglet előtt, mely után sajnos nehéz helyzetbe került csapatunk. A beívelést követően Pintér Ádám elé került a labda, aki egy csel után elesett a tizenhatoson belül. A játékvezető úgy ítélte meg, hogy védőnk feldobta magát, ezért másodszor is felmutatta neki a sárga lapot, mely így kiállítást eredményezett.

Az 53. percben újabb gólt szerzett a vendégcsapat. Vujovic került lövőhelyzetbe, és 25 méterről a rövid sarokba lőtt. (0-2) A gól után Marko Radulovics érkezett Szabó Ádám helyére.

A 76. percben újabb gólt kaptunk: Alves beadását Vujovic lőtte a kapuba. Ezzel sajnos eldőlt a három pont sorsa. (0-3)

A 82. percben Lencse Lászlót cserélte le Garami József, Könyves Norbert szállt be a hajrára. Támadónk azonnal helyzetbe került, lövését nagy bravúrral védte Sebők, az érkező Hrepka elől pedig tisztáztak a védők. A 88. percben alakult ki a végeredmény: Vujovic szerezte meg önmaga harmadik, csapata negyedik találatát. (0-4) A meccs záró akkordjaként Végh védett nagyot Kulcsár lövésénél.

Csapatunk a Zalaegerszeg és a Győr után a Fehérvártól is vereséget szenvedett, reméljük, a Győr elleni kupavisszavágón új sorozat kezdődik.